Digital +

ul. Pryncypalna 53/55

93-379 Łódź

NIP 7261443823

REGON 472320762

nr.dz, 64189 Prez. m. Łodzi


Robert : 605 26-25-20


 

salon 11,00 - 17,00

      42 684 55 22

 

E-mail: kinowdomu@wp.pl

 

 

Dane do przelewu

PEKAO SA XI o/Łódź

38124030731111

000034727322

 


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opiniami o naszym sklepie i usługach.
start

-- > Aktualności < --

 

 

 

SmartWindow od Drutexu.  Okno jak tablet i monitor

Smart Window firmy Drutex to rewolucyjne rozwiązanie w branży okien. Wyświetli film, wyśle mejla i pokaże pogodę. Również świat za szybą.

Smart Window to nie science-fiction. Interaktywna przyszłość wykuwa się w bytowskiej fabryce Druteksu. Producent stolarki okiennej zaskoczył wczoraj ujawniając, że pracuje nad oknem pozwalającym prezentować treści multimedialne. Pomysł rewolucyjny, bo nadający tradycyjnej formie innowacyjną funkcję.

Wszystko za sprawą matrycy LCD zamkniętej w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych.

Do tego podłączonej bezprzewodowo do internetu i zdolnej do wyświetlania dowolnych treści. Słowem, komputer w szybie, za pomocą którego można wyświetlić zdjęcia, obejrzeć film, przejrzeć mejla, sprawdzić przepis na obiad i wyświetlić prezentację. Wreszcie to też możliwość wykorzystania wirtualnych żaluzji czy markiz chroniących przed światłem i zaciemniających pomieszczenia dla jeszcze większego komfortu użytkowników. Wszystko to za pomocą dotknięcia palcem niczym ekranu smartfona czy tableta. Nic dziwnego, że Drutex nowoczesny produkt z angielska określa SmartWindow, czyli mądre okno.

– Nad tym inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy – mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A. – Nasi inżynierowie, dział badania i rozwoju i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych.
To dopiero początek. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce.

SmartWindow by Drutex ma być dostępny we wszystkich rodzajach stolarki – od PVC, poprzez aluminiową, drewnianą, aż po drewniano-aluminiową. Cena? Na razie pozostaje tajemnicą. Mądre okno to na razie wersja koncepcyjna. W sprzedaży dostępne ma być w najbliższej przyszłości.

Samsung rozszerza współpracę z europejskimi dostawcami treści UHD i HDR


 


Fani produkcji telewizyjnych, filmowych i serialowych w najwyższej jakości mają powody do zadowolenia. Samsung Electronics ogłosił plan rozszerzenia współpracy z europejskimi dostawcami treści w standardzie HDR i Ultra HD. Już teraz na użytkowników najnowszych telewizorów Samsung czeka wiele atrakcyjnych, doskonałych jakościowo treści, tworzonych przez producentów takich jak Netflix czy Amazon, a oferta ta już niedługo się powiększy.


Firma Samsung od lat tworzy urządzenia zaawansowane technologicznie, aby spełnić najwyższe wymagania widzów. Dlatego też wszystkie tegoroczne modele z linii SUHD oraz UHD oferują obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości, zaś wykorzystywana w telewizorach Samsung SUHD technologia Qunatum Dot pozwoliła znacznie udoskonalić odwzorowanie i bogactwo barw. Ponadto, telewizory Samsung SUHD i UHD obsługują standard HDR, który zapewnia szeroką rozpiętość tonalną oraz doskonałą widoczność detali nawet w zaciemnionych i rozświetlonych scenach.
Aby jednak móc cieszyć się najwyższym standardem rozrywki, potrzebne są, obok wysokiej klasy sprzętów, również treści w standardzie Ultra HD i HDR. Z myślą o tym, firma Samsung nawiązała współpracę z nadawcami tworzącymi lub emitującymi programy w wysokiej jakości, w tym z globalnymi liderami, takimi jak Amazon i Netflix. Teraz zaś dodatkowo rozszerzyła ją pod kątem zwiększenia liczby treści w standardzie HDR oraz podjęła kooperację z kolejnymi dostawcami.


– Cieszymy się z możliwości współpracy z renomowanymi dostawcami treści, którzy podobnie jak Samsung starają się realizować misję dostarczania użytkownikom najlepszej rozrywki – powiedział WonJin LEE, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Dzięki nowym materiałom zrealizowanym w technologii UHD i HDR, które w najbliższych miesiącach zadebiutują na europejskim rynku, będziemy mogli zaoferować użytkownikom więcej programów telewizyjnych i filmów w najlepszej jakości obrazu.


Firma Amazon jako pierwsza rozpoczęła dostarczanie programów zgodnych ze standardem HDR, obsługiwanym przez telewizory Samsung. Obecnie w ofercie nadawcy* znajdują się m.in cieszące się uznaniem i dużym zainteresowaniem produkcje, w tym Transparent, Man in the High Castle oraz Mozart in the Jungle. Z kolei Netflix od stycznia br. oferuje na polskim rynku chętnie oglądane seriale i filmy, takie jak Marco Polo, The Do-Over z Adamem Sandlerem czy The Ridiculous Six. Europejscy telewidzowie mogą oglądać powyższe produkcje w HDR za pomocą aplikacji Amazon Video* oraz Netflix, a do końca roku obie platformy udostępnią łącznie ponad 300 godzin programów w najwyższej jakości.
Kilku europejskich dostawców treści** również przymierza się do emisji treści Ultra HD i HDR. Jeszcze w tym roku Insight TV i RTVE zaoferują nowe usługi zgodne z tymi standardami, natomiast Arte i Sky wprowadzić mają na europejski rynek nowe usługi UHD. Z kolei dotychczasowi partnerzy firmy Samsung – CHILI, Infinity i Videoload – rozszerzą ofertę swoich usług Ultra HD o standard HDR na początku przyszłego roku.


*Usługa Amazon Video nie jest dostępna na wszystkich europejskich rynkach.


**Oferty dostawców treści różnią się w zależności od kraju.
Samsung na IFA 2016


Gości tegorocznych targów IFA zapraszamy do odwiedzenia stoiska Samsung Electronics, gdzie prezentowana będzie pełna oferta ekskluzywnego sprzętu audio i telewizorów marki Samsung. W specjalnej strefie QD Experience można będzie zapoznać się z technologią ekranów z kropek kwantowych. W innej części stoiska na przykładzie treści dostarczonej przez różnych partnerów firma zaprezentuje możliwości i inteligentne funkcje odbiorników typu Smart TV.


Stoisko Samsung Electronics na targach IFA 2016, zlokalizowane na Poziomie 2 City Cube Berlin, będzie czynne w dniach 2–7 września.

 

 

 

Loewe – OLED TV od 4990€


 


Loewe wprowadza do sprzedaży od września swoje pierwsze telewizory OLED. Dostępne będą dwa modele 55 i 65 calowy w cenach 4990 i 6990€.


Loewe VantaVision OLED TV będą wyposażone w wyświetlacze o rozdzielczości UltraHD pochodzące od LG Display, HDR i bluetooth i będą miały grubość zaledwie 7mm. Jak to w Loewe zastosowano materiały bardzo wysokiej jakości i zadbano o perfekcyjne wykończenie. Po włączeniu telewizora, ekran unosi się nieco odsłaniając sundbar o mocy 120W, który wyposażony jest w sześć aktywnych głośników i cztery membrany bierne. Tak więc doskonałemu obrazowi towarzyszy dynamiczny dźwięk o wysokiej jakości.

Wkrótce więcej informacji.

 

 

LG OLED77GP6P – 77” flagowiec wyrusza do klientów


 


Koncern LG rozpoczął sprzedaż 77 calowego 4K OLED TV, który wyposażony jest w HDR i Dolby Vision. Telewizor ma grubość zaledwie 2.57 mm, a głośniki umieszczone są w podstawie. Warto wspomnieć o USB 3.0 no i o sugerowanej cenie wynoszącej około 100000.- co wydaje się znacznym przeskokiem od ceny modelu o 12 cali mniejszego, która wynosi 32000.-

 

 

 

Samsung - Quantum Dot - magia kolorów tkwi w kropkach


 


W najnowszych telewizorach Samsung SUHD należących do serii 9, 8 czy 7, takich jak np. KS9000 czy KS8000, zastosowano technologię kropek kwantowych, która umożliwia uzyskanie jeszcze lepszego obrazu przy jednoczesnej poprawie ogólnej efektywności energetycznej. Czym zatem są kropki kwantowe i dlaczego tak dobrze sprawdzają się w ekranach?


Kropki kwantowe to nanokryształy materiału półprzewodnikowego. Są niezwykle małe i ich rozmiary podaje się w nanometrach (nm). Nanometr jest miliardową częścią metra, co oznacza, że kropki kwantowe są mniejsze niż 1/100 000 grubości ludzkiego włosa.
Charakteryzuje je na przykład bardzo wysoka wydajność pochłaniania i emisji światła. Z uwagi na tę właściwość bada się możliwości wykorzystania kropek kwantowych w takich dziedzinach jak panele słoneczne, bioobrazowanie i ekrany telewizorów.

Pierwsze filmy 4K z HDR na Ultra HD Blu-ray Disc


 


Niepełna lista (zmienia się z dnia na dzień) filmów z Dolby Atmos i/lub z DTS:X, w 4K z HDR i poszerzonym zakresem kolorów. Do końca tego roku wydanych ma zostać na płytach ponad 100 filmów.


• Ender’s Game
• Exodus: Gods and Kings
• Fantastic Four
• Hancock
• Hitman: Agent 47
• Kingsman: The Secret Service
• LEGO: The Movie
• Life of Pi
• Mad Max: Fury Road
• Pan
• San Andreas
• The Martian
• The Maze Runner
• X-Men: Days of Future

 

Sasmung SUHD - pierwsze telewizory z płaskim ekranem


 


Najnowsza linia telewizorów Samsung SUHD zachwyca jeszcze doskonalszym odwzorowaniem kolorów oraz niespotykanym dotąd poziomem jasności, kontrastu i szczegółowości obrazu. A wszystko to za sprawą technologii Quantum Dot i funkcji HDR, które w połączeniu z rozdzielczością UHD (4K) zapewniają niezwykły realizm oglądanego obrazu, podnosząc doznania użytkowników na wyższy, nieosiągalny wcześniej poziom. W tym roku do rodziny telewizorów Samsung SUHD dołączyły dwa modele z płaskim ekranem – KS8000 oraz KS7000.


Najnowsze telewizory Samsung SUHD, podobnie jak dostępny już w sklepach model KS9000, zostały wyposażone w 10-bitowy, bezkadmowy panel Quantum Dot, który zapewnia szeroką gamę naturalnych barw. Telewizory SUHD odzwierciedlają 64 razy więcej kolorów niż pozostałe modele Samsung TV, dzięki czemu obraz wygląda jak żywy. Dostępna w obu modelach funkcja HDR pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu jasności (nawet do 1000 nitów). Obraz w jakości HDR jest doskonale jasny i skontrastowany, a detale widoczne są nawet w zacienionych fragmentach sceny. Z kolei rozdzielczość UHD (4K) oferuje 4 razy więcej detali niż Full HD, pozwalając na niezwykle precyzyjne odwzorowanie rzeczywistości.


Telewizory KS8000 i KS7000 wyposażono w silnik remasterujący Samsung SUHD, który automatycznie analizuje i poprawia materiał źródłowy, aby uzyskać jakość najbliższą tej, jaką chciał pokazać twórca obrazu. Ponadto oba modele oferują technologię Precision Black, która zwiększa kontrast poprzez optymalizację podświetlenia ekranu oraz zastosowanie większej liczby bloków przyciemniania. W połączeniu z funkcją UHD Dimming, która optymalizuje poziom kontrastu, kolory i ostrość, użytkownik może poczuć dramatyzm każdej sceny. Z kolei technologia Ultra Black znacznie redukuje odbicia światła, umożliwiając swobodne oglądanie telewizji nawet w jasno oświetlonym pomieszczeniu.

 

Samsung SUHD KS9000 – nowy wymiar doskonałości


 


Na polskim rynku są już dostępne pierwsze telewizory Samsung KS9000 zachwycające niespotykaną dotąd jakością obrazu i przełomowym designem. Żywe i naturalne kolory, technologia Quantum Dot i HDR w połączeniu z zakrzywioną, bezramkową konstrukcją ekranu tworzą zupełnie nową jakość. Powstał telewizor absolutny. Telewizor prezentuje się fantastycznie i jest oferowany w naszym salonie.

 

 

Onkyo TX-RZ710 – amplituner 7.2 “RZ Series” z THX Select2, Dolby Atmos, DTS:X, Google Cast™, AirPlay, Wi-Fi i FireConnect™.


 


Masz już duży ekran o rozdzielczości 4K? Onkyo oferuje Ci dźwięk, który będzie do niego perfekcyjnie pasował.

Onkyo wprowadza na rynek siedmiokanałowy amplituner w serii „RZ” model TX-RZ710. Certyfikat THX Select2, wzmacniacze mocy bez przesunięcia fazowego, potężne kondensatory filtrujące i solidny transformator, zapewniają, że każda drobina dźwięku zawarta w ścieżce filmowej dostarczy Ci silnych i wspaniałych emocji. Technologia budowy wzmacniaczy Dynamic Audio Amplification gwarantuje budowanie trójwymiarowej sceny muzycznej również podczas odsłuchu muzyki w stereo.

 

 

Samsung UBD-K8500 – Blu-ray Ultra HD w Polsce


 


Telewizory Samsung SUHD z technologią Quantum Dot i funkcją HDR zapewniają niezrównaną jakość obrazu w rozdzielczości Ultra HD (4K). Do tej pory materiały 4K mogliśmy znaleźć na platformach VOD i kanałach satelitarnych ASTRA lub w serwisie YouTube. Teraz będziemy mieli znacznie większe możliwości oglądania filmów w najlepszej jakości. Firma Samsung wprowadziła na rynek pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD – UBD-K8500. Urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce już na początku maja.


Nowy Blu-ray 4K oferuje czterokrotnie większą rozdzielczość i 64 razy bardziej szczegółowe odwzorowanie kolorów niż dotychczasowe odtwarzacze. Urządzenie jest kompatybilne z technologią HDR, dzięki czemu materiały wideo i zdjęcia zapisane w tym formacie będą odtwarzane dokładnie tak jak zarejestrowała je kamera. Efektem jest obraz oddający naturalne kolory, kontrast i nasycenie światła.


UBD-K8500 wyróżnia się ciekawym wzornictwem o zakrzywionym kształcie, idealnie dopasowanym do zakrzywionych telewizorów Samsung. Czarny kolor obudowy i minimalistyczne przyciski wygodnie umieszczone na pochylonej krawędzi decydują o jego eleganckim designie. Z przodu urządzenia znajdziemy tylko jedno wejście USB 3.0. Pozostałe złącza znajdują się z tyłu obudowy.
Odtwarzacz został wyposażony w funkcję upscalingu, która znacząco poprawia jakość obrazu na standardowych płytach Blu-ray i DVD. W przypadku płyt Blu-ray obraz jest skalowany do rozdzielczości UHD (UHD Up-scale), natomiast w przypadku DVD – do rozdzielczości Full HD (Video Up-scale). Blu-ray odtwarza także płyty CD. Urządzenie jest kompatybilne z systemem Samsung Multiroom oraz posiada funkcję Screen Mirroring, dzięki czemu umożliwia przesyłanie plików wprost z ekranu smartfona na ekran telewizora. Z kolei opcja CD-Ripping pozwala na konwersję ulubionych ścieżek muzycznych z płyt CD na pliki MP3. Kolejną zaletą Blu-ray UHD jest Smart HUB, czyli możliwość korzystania z części aplikacji przygotowanych dla Samsung na telewizorach innych producentów.
W celu zapewnienia użytkownikom jak najszerszej oferty Ultra HD na Blu-ray z jakością obrazu HDR, Samsung współpracuje ze studiami hollywoodzkimi. W tym roku wytwórnia 20th Fox planuje wydać ponad 100 płyt Ultra HD 4K z HDR.

 

 

 

 

LG wprowadza do sprzedaży dwustronny zakrzywiony wyświetlacz OLED


 


Firma LG poinformowała, że wprowadza do produkcji dwustronne ekrany OLED pokazane po raz pierwszy we wrześniu 2015 roku. Nowe zakrzywione ekrany sprzedawane będą w formacie 65 cali i będą miały rozdzielczość 4K, które połączone ze sobą mogą tworzyć bardzo efektowne wyświetlacze. Pamięć wewnętrzna sterownika wynosi 128GB. Płaskie dwustronne ekrany sprzedawane będą w formacie 55 cali o rozdzielczości Full HD. Ich zastosowanie jest praktycznie ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta.

 

Onkyo – TX-NR555 i TX-NR656 – najnowsze amplitunery A/V


 


Firma Onkyo zapowiedziała wprowadzenie na światowy rynek dwóch siedmiokanałowych amplitunerów A/V, modeli: TX-NR555 (130W/kanał) i TX-NR656 (160W/kanał).


Urządzenia dzięki wysokoprądowej konfiguracji wzmacniaczy (Dynamic Audio Amplification) wprowadzają doskonały dźwięk stereo w świat amplitunerów ze średniego poziomu cenowego. W najnowszych Onkyo znajdują się: dekodery dźwięku trójwymiarowego DTS:X* oraz Dolby Atmos®, Coogle Cast™*, AirPlay, Wi-Fi® i zupełnie nowe systemy bezprzewodowego przesyłania dźwięku.

 

 

LG – OLED rozwija się szybciej niż CRT czy LCDLG twierdzi, że OLED rozwija się szybciej niż w swoim czasie CRT czy LCD i stanie się wkrótce najważniejszym produktem wizyjnym na rynku.


LG zamierza zwiększyć produkcję wyświetlaczy OLED i to w czasie gdy inni producenci decydują się na czasową rezygnację ze swoich planów. Koreańczycy mają nadzieję, że zwiększenie produkcji paneli będzie mogło nastąpić wówczas gdy rozpoczną wytwarzanie wyświetlaczy nie tylko dla siebie, ale również dla innych firm. To powinno obniżać sukcesywnie ceny. Już teraz ekrany OLED dostarczane są do chińskich producentów: Skyworth, Changhong oraz Konka. Plotki mówią, że Panasonic i Sony również są zainteresowane koreańskimi panelami.


LG jest obecnie w trakcie budowy nowego zakładu, który wytwarzać będzie matryce OLED 8G i rozpocząć ma działalność w drugiej połowie 2014 roku. Początkowym celem było osiągnięcie produkcji na poziomie 26000 matryc miesięcznie, ale obecnie podniesiono tę wartość do około 34000 matryc miesięcznie. Z każdej takiej matrycy LG może wyciąć sześć paneli telewizyjnych o przekątnej 55 cali. Koreańczycy rozważają także dobudowanie linii wytwarzającej małej panele OLED dla smartfonów, tabletów czy innych urządzeń przenośnych. Ponoć Apple jest zainteresowane podjęciem współpracy.
informacje ze strony www.nowetrendy.pl